Chatka z piernika

Domek z piernika chatka z piernika piernikowy domek Pierniczki z gorącą, białą czekoladą

To nie kolejna dziecięca kreacja, a nasz pierwszy domek z piernika sprzed kilku lat - nieco koślawy, choinka uznajmy, że ugina się od wiatru, bałwan rozpłynął się z emocji, mikołajowi przymarzła nieco buzia, a ściany wyglądają jak wyglądają nie ze względu na uprzednią wizję, ale przez mało delikatne traktowanie i zakrywanie połatanych złamań, które szpeciły ścianę,.. także, może nie wszystko wyszło idealnie, Ale! Taka odrobina dziecięcej kreacji dała nam dużo frajdy i dla wszystkich, którzy również mają ochotę na dobrą zabawą w kuchni przygotowałam poniższy przepis na domek z piernika. 

PRZEPIS:

Do rondla wsypujemy cukier, dodajemy masło i podgrzewamy. Gdy masło się rozpuści dodajemy miód. 


Mieszamy mąkę, proszek do pieczenia i przyprawę do piernika, po czym dodajemy roztopione masło. Dokładnie mieszamy i zagniatamy ciasto do momentu, aż otrzymamy jednolitą i gładką konsystencję. 


Ciasto wałkujemy na oprószonej mąką stolnicy, na grubość niecałego centymetra. Wycinamy ściany domu, dach i ewentualnie inne elementy, jak np. choinka, ludek, gwiazda, według własnego zamysłu, ale jeśli ktoś potrzebuje pomocy z wymiarami domku, to przygotowaliśmy wysoce profesjonalne, męsko-żeńskie projekty architektoniczne, które mamy nadzieję pomogą – rysunki są może na oko, ale wartości rzetelnie sprawdzone, więc można na nich polegać 😉 


Przenosimy wszystko na wyłożoną papierem do pieczenia blachę i wkładamy do rozgrzanego do 180 stopni piekarnika na około 15 minut. Wyjmujemy do wystygnięcia, a w tym czasie robimy lukrowy klej. 


Tak przygotowane pierniczki idealnie nadają się również jako dodatek do gorącej, białej czekolady.


SKŁADNIKI NA LUKIER:

1. 2 białka
2. 500 g cukru pudru

WYKONANIE:

Białka ucieramy mikserem wraz z cukrem pudrem do momentu uzyskania jednolitej oraz gęstej konsystencji. Gotowym lukrem łączymy ściany i możemy go też wykorzystać do ich udekorowania (czy też sklejenia złamanego elementu lub uformowania lekko stopionego bałwanka 😛 )


Domek chatka z piernika szablon Domek chatka z piernika na święta szablon, wymiary, wizualizacja, obrazek wersja alternatywna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.